اطلاعیة وام شهرية دانشجويي

 

با توجه به سیاست‌های جدید صندوق رفاه در سال تحصیلی 98-97 دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی جهت دریافت وام شهریه به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی خواهند شد و صرفاً می توانند از طریق بانک مذکور وام شهریه خود را دریافت نمایند.

 

دانشجویان متقاضی وام شهریه نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 (استفاده برای ترم بهمن97) بایستی جهت ثبت‌نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس http://bp.swf.ir مراجعه نمایند. (دانشجویان متقاضی وام برای اولین بار، تذکر پایین صفحه را مطالعه فرمایند.)

سپس گزینه ورود به پورتال را انتخاب نموده و کدملی و کلمه عبور را وارد نمایند. کدملی به فرمت 123-123456-1 و کلمه عبور در ابتدا همان کد ملي به فرمت مذکور مي‌باشد که بعد از ورود باید تغيير یابد. (اگر در ترم قبل از این سامانه استفاده کرده باشید، کلمه عبور را تغییر داده‌اید.)

پس از تغییر کلمه عبور، گزینه درخواست وام فعال می‌شود. نوع وام درخواستی را شهریه غیرانتفاعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تعیین و مشخصات شعبه کارپرداز بانک (استان-شهر-شعبه) را انتخاب نمایید. (افتتاح حساب دانشجو، حضور ضامن و تحویل مدارک دانشجو و ضامن در این شعبه انجام می‌پذیرد.) پس از تیک زدن پذیرش قوانین صندوق رفاه، روی دکمه ثبت درخواست کلیک نمایید. اگر مراحل ثبت‌نام را کامل انجام داده باشید عبارت "درخواست وام شما در سیستم ثبت گردید، منتظر تأیید و یا عدم تأیید از طرف مرکز آموزشی مربوطه باشید." نمایش داده می‌شود.

درصورتی که درخواست دانشجو توسط دانشگاه و صندوق رفاه تأیید گردد، پیامکی برای دانشجو ارسال می‌شود که همراه با ضامن به بانکی که قبلاً معرفی نموده، مراجعه کند.

 

تذکر: دانشجویانی که برای اولین بار متقاضی وام شهریه می‌باشند، بایستی به آدرس http://bp.swf.ir مراجعه، گزینه تشکیل پرونده را انتخاب و کدملی خود را ثبت و کلید جستجو را کلیک نمایند. پس از درج اطلاعات خواسته شده، کلید ذخیره را کلیک نموده و عبارت "درج اطلاعات با موفقیت انجام گردید، درخواست شما بعد از تأیید دانشگاه ثبت نهایی می‌گردد.‌" را تأیید نمایند. پس از تأیید اطلاعات ذخیره شده توسط کارشناس دانشگاه، مراحل ذکر شده بالا را انجام دهند.

 

معاونت دانشجویی و فرهنگی